Otokod (EAS)

Emniyete Alma Sistemi

Otokod Emniyete Alma Sistemi (EAS) , sanayi üretim tesislerindeki bakım ve arıza giderme işlemleri sırasında bakımların takibi ve barkod teknolojisi ile bakım sırasında çalışanın iş güvenliğini sağlamak amacıyla tasarlanmış bir sistemdir.

 • Anlık İzleme

  İş güvenliği kayıtlarını anlık olarak birden fazla ekranda izleme

 • Raporlama & Kayıt

  İş güvenliği kayıtlarını anlık olarak raporlama

 • İstatistik & Analiz

  İstatistiksel verilere erişim ve verimlilik analizleri yapabilme

 • Uzaktan Erişim

  WEB ortamında anlık ve uzaktan, raporlara erişim


Otokod (EAS)

Sistemin Çalışma Şekli

Öncelikle Bakım Onarımdan sorumlu yetkili kişi EAS üzerinde bakım takvimine iş emri işler. Acil olan işlemler için iş emri açılmasa dahi bakım işlemi sonrasında yapılan işlem için iş emri daha sonradan eşlenebilir.

Bakım yapacak kişi önce çalışma yapacağı makinayı emniyete almak zorundadır, bu yüzden kontrol odasında bulunan büyük ekrandan yapılacak işi görür, sonra ilgili makinanın elektriğini kesecek ve enerji kaynağını kilitleyecek RFID anahtarı okutur. Daha sonra kendi kimlik kartını ve ona bağlı kendi anahtarının RFID tag’ı okutarak işi üzerine alır.

Eğer bakım yapılacak yerde özel bir teknik detay var ise ekranda görüntülenir ve eleman bu dökümanı okumadan işleme devam edemez. Ayrıca personele özel bir mesaj varsa o anda ekranda görünür.

Bakımcı çalışma yapacağı alana önceden belirlenen sürede gidip orada tekrar RFID tag okutur. Eğer zamanında çalışmaya başlamaz ise ana ekrandaki iş görüntüsü kırmızı renge döner.

Çalışan çalışmaya başladığında barkodu okutur, bitince tekrar okutur ve kontrol odasına gelip anahtarları getirip okutarak iade eder.

Böylece bakım/onarım işlemi güvenlik içinde bitmiş ve EAS üzerinde bütün operasyon kayıt altına alınmış olur.Sistemin faydaları


Öncelikle iş güvenliği kayıtları sadece bir deftere kaydedilmek yerine anlık olarak birden fazla ekranda ve raporlarda izlenebildiği için fabrikadaki bütün bakımlar kontrol altına alınacak ve iş güvenliği gerçek anlamda sağlanacaktır.

Bakım işlemleri bilgisayar ortamında kayıt altına alındığı için istatistiksel verilere erişmek ve verimlilik analizleri yapmak çok kolay olacaktır.

Raporlar WEB ortamında olduğundan anlık ve uzaktan raporlara erişim sayesinde yetki verilen herkes raporları izleyebilir.


EAS

Emniyete Alma
Sistemi

Sizin İçin Özel Çözümler

Kullanıma hazır sistemler tüm ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap veremiyor olabilir, ancak tanımı gereği kullanıma hazırdır ve satın aldıktan sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.Otokod çözümleri, çalıştığı endüstrinin genel kurallarına göre tasarlandığından müşteri kullanımı açısından küçük, orta ve üst düzey özelleştirme olarak geliştirilebilmektedir. Özel bir proje geliştirme, sonuca erişmek için zaman alsa da işinize %100 uyum sağlar ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılar. bize ulaşmak için [email protected]