ManageCash, Lojistik Sektöründe

Verimliliği yükseltmek, hataları azaltmak ve birim zamanda elde edilen geliri artırmak, nakit lojistiği işlemlerinin en önemli aşamaları içinde yer alır. Mevcut finansal yazılımlara ve bankacılık sistemlerine kurumsal düzeyde entegre edilebilecek sektörel uygulamalar ile nakit güvenliği ve finansal verimlilik sağlanabilir. ATM ve nakit işlemlerinde karşılaşılan sorunları hiç olmadığı kadar kolaylaştıran üç ana inovasyona yakından göz atabilirsiniz.

Otomatik Veri Toplama ve Data Kontrolü

Kullanıma bağlı olarak, karşılaşılan ATM sorunları, operasyonel bankacılık işlemlerinin sekteye uğramasına neden olabilir.

Kullanıma bağlı olarak, karşılaşılan ATM sorunları, operasyonel bankacılık işlemlerinin sekteye uğramasına neden olabilir. Sistemlerin uzaktan çalıştırılabilir özelliğe sahip olması ise sorunlara anında müdahale olanağı getirir. Şebeke operatörüne yapılan anlık raporlamalar sayesinde tek bir ATM’den veya ağa bağlı tüm ATM gruplarından bilgi alınabilir. Elde edilen bilgiler ve geliştirilen güncellemeler; belirli bir tarih, saat, dosya formatı şeklinde atanabilir. Örneğin; işlem hareketlerine ait raporlar haftada bir kez hazırlanırken fotoğraf ve video kayıtları günlük olarak yedeklenebilir. Tek bir yönetim platformu ile ATM filosunun ihtiyaç duyduğu tüm veriler, uzaktan takip edilebilir ve kolayca yönetilebilir

Manuel Yazılım Desteğine ve Bakımına Son

Yüksek teknolojiler ile donatılan ATM’lerin müşterilerini yarı yolda bırakmaması için sorunsuz bir şekilde çalışması önemlidir. Uzaktan müdahale olanakları sayesinde manuel yazılım desteğine ve bakımına ihtiyaç duymadan ATM filoları kolayca güncellenebilir. Harici yazılımlarla güçlendirilmiş ve uçtan uca şifrelenmiş TCP/IP bağlantısı sayesinde data güvenliği en üst seviyeye taşınır. Mobil uygulama desteğiyle uzaktan müdahale imkânı, ağ üzerindeki ATM’lerin güvenlik senaryolarını güncellemek için de kullanılabilir. Video içerik analiz özelliğiyle kaydedilen veriler, hızlıca sınıflandırılabilir ve alakasız olan kayıtlar devre dışı bırakılabilir. Online izleme sayesinde %100 görünürlük sağlanabilir.

Anlık Takip Sayesinde Nakit Taşımada Üst Düzey Güvenlik

Uzaktan yönetim, yönetici iş istasyonu ve veri toplama cihazı arasında güvenli dosya aktarımı sağlar. Bu sayede, nakit transferi sırasında karşılaşılan anlık takip, fiziki doküman kontrolü ve lokasyon paylaşımı sorunlarının önüne geçebilmek mümkün olur. Tıpkı kargo taşımacılığında olduğu gibi nakit lojistiği de tüm aşamaları ile gün, saat, lokasyon ve kurye bazında raporlanabilir. Kâğıtsız barkodlu operasyon, insan hatalarından dolayı kaynaklanan riskleri de en aza indirir. Dijitalleştirme ve otomasyon ile geleneksel nakit taşıma prosedürlerinden kurtulmak, gereksiz maliyetlerin önüne geçebilmek ve nakit mevduat akışının güvenliğini sağlamak sıradan bir iş haline gelir. ManageCash nakit lojistiği yönetim yazılımı sayesinde operasyonun geri bildirim alternatifleri, para taşıma olanakları ve veri işleme seçenekleri artar. Böylece finans şirketleri ve bankalar, nakit transferi sürecinde karşılaşabilecekleri tüm riskleri kolayca bertaraf edebilir.