Nakit ve Kıymetli Mal Lojistiği Nedir?

Her gün milyonlarca insan, banka şubeleri ve ATM’lerde para almak, yatırmak, öde yapmak, ticari hasılatı yatırmak gibi işlerini  kesintisiz olarak gerçekleştirmektedir. Peki, tüm bu operasyonlar gerçekleştirilirken bunca paranın nasıl tedarik edildiği, sahtekârlıklarla nasıl baş edildiği, nasıl organize edildiğini biliyor musunuz?
AVM’ler, Banka Şubeleri ve ATM’lerin nasıl nakitsiz kalmadığını ve kesintisiz olarak sizlere hizmet verdiğini düşünün. Banka şubelerinin ve ATM’lerin bir gün hiç çalışmadığını düşünün. Bu kabusu yaşamamanız için çalışan muazzam bir ekip, lojistik destek, ve teknoloji bulunmaktadır. Bu makinaların sürekli çalışır durumda olması için de farklı bir servis türü gerekmektedir. Bu servisi veren ekip nakit parayı taşır, işler, tekrar birleştirir ve paranın sürekli olarak olması gereken yere teşınması için faaliyet gösterir. ATM’lerin de tüm teknolojik cihazlar gibi  sürekli ve yoğun bir bakıma ihtiyaçları vardır. Bazen bu cihazlar tüm diğer teknolojik cihazlar gibi arızalanır veya insan eliyle verilen hasar dolayısıyla hizmet dışında kalırlar.
En yoğun kullanıma sahip parayı sadece bankalar, ATM’lerle sınırlı düşünmeyin, marketler, zincir mağazaları da düşünün ve yapılan işin kapsamını hayal edin. Her biri farklı özen isteyen operasyonlar içermektedir.
Çözüm:


Müşterilerimiz bütün bu operasyonları ManageCash çözümümüz ile kağıtsız olarak ve online olarak hatasız ve doğru olarak yönetmektedir.
Bu sayede müşterilerimiz zaman, hız ve tasarruf sağlamakta, rakiplerine karşı daha rekabetçi olabilmektedir.

Kazanımlar:

  • Sigorta limitlerinin anlık olarak kontrolu ile riskleri azaltır.
  • Online izleme ile %100 görünürlük
  • Kağıtsız, hızlı ve hatasız çalışma
  • Insan hatalarının %30 a kadar azaltılması
  • SLA hedeflerinin yakalanması
  • Mobil uygulama ile ATM kabin kontrollarının dijitalleşmesi
  • Çalışanların fazla mesai yükünün azaltılması

56

Nakit işlem Merkezi

450

Zırhlı araç

500

Saha Çalışanı

10

Milyon İşlem